Akwarium Gdyńskie

Comment

Atrakcje Rodzinne wczasy wypoczynek nad morzem
akwarium

Gdyńskie Akwarium powszechnie nazywane oceanarium, jest największym tego typu obiektem w naszym kraju. Już od ponad 40 lat cieszy się zainteresowaniem turystów, którzy licznie je odwiedzają. Umieszczonych zostało w niej ponad 240 gatunków roślin i zwierząt wodnych, pochodzących z całego świata.

Niejeden mówi, że podróż do Akwarium jest lepsza od wędrowania palcem po mapie – i to prawda! W jakim innym miejscu można zobaczyć naraz tak wiele różnorodnych ryb, płazów, gadów i roślin? Tymczasem tam w zaledwie kilku pomieszczeniach mamy zlokalizowaną faunę z każdego zakątka świata. Gorące morza, przepastnych rozmiarów oceany, tropikalne burze… Nie musimy marzyć. Wystarczy, że pojedziemy do Gdyni i naraz znajdziemy się w nim w strefie arktycznej i podzwrotnikowej!

akwariumAkwarium Gdyńskie znajduje się w centrum miasta, przy alei Jana Pawła II. Czynne jest niemal we wszystkie dni roku, poza największymi świętami. Godziny otwarcia różnią się w zależności od sezonu, jednak właściwie od początku kwietnia aż do końca września można doń wejść od 9 rano i spędzić cały dzień, aż do 19 lub nawet 20 (w wakacje).

Na chwilę obecną bilety wstępu kosztują 16 zł ulgowy i 24 zł normalny. Warto jednak zorientować się w cenniku, ponieważ można uzyskać dodatkowe zniżki w przypadku wejścia grupowego, rodzinnego albo kiedy wykupi się całoroczny karnet wejść.

Zainteresowani przyrodą i akwarystyką mogą spróbować swoich sił na wolontariacie w gdyńskim oceanarium. To niepowtarzalna okazja do bliższego kontaktu z gatunkami, które swoje siedliska mają rozprzestrzenione na wszystkich szerokościach geograficznych świata.

Więcej o Akwarium Gdyńskim przeczytać można tutaj: http://www.akwarium.gdynia.pl. Na stronie udostępnione są zdjęcia z obiektu, filmy, tapety do ściągnięcia na komputer, możliwa jest też nawet odbycie wirtualnej wycieczki.

Zobacz również inne atrakcje trójmiasta

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *