Co robić w podróży?

Comment

aktywny wypoczynek
passenger-362169_1280

Większość z nas każdego dnia się przemieszcza: na mniejsze lub większe odległości.

Czasem spędzamy w podróży pół godziny, czasem godzinę, a innym razem nawet pół dnia (wybierając się na przykład w dalszą podróż pociągiem, na drugi koniec Polski, podczas wakacyjnych wypraw). Bez wzgledu na to, ile nam takie podróżowanie zabiera czasu, można umilić sobie czas.

Jak dobrze wykorzystać czas w podróży?

To pytanie zadaje sobie coraz więcej osób – tym bardziej, że możliwości mamy naprawdę sporo. Jeszcze parę lat temu najczęściej zabierało się w podróż ksiażkę, gazetę czy jakieś czasopismo, które umilało nam drogę. Na chwilę obecną wybór nie jest już taki oczywisty – a to za sprawą rozwijających się technologii. Co przez to rozumieć? Wystarczy zajrzeć torebki lub kieszeni i sięgnąć po telefon – nazywany nie bez powodu smartfonem. Już samo to urządzenie daje nam mnóstwo możliwości. A przecież coraz większą popularnością cieszą się tablety.

Nie tak dawno jeden z serwisów aukcyjnych promował swoja aplikację mobilną i zachęcał do zakupów w podróży. To pokazuje, w jakim kierunku zmierza rozwój technologii. Podróżując, możemy przeglądać setki produktów, porównywać ceny, dokonywać zakupów. To samo dotyczy banków – dostęp do nich mamy w dowolnym momencie, wystarczy znaleźć się w zasiegu sieci wi-fi lub korzystać z mobilnego internetu (do którego dostęp jest coraz tańszy).

W podróży można korzystać z wielu serwisów internetowych, które coraz cześciej są dostosowane do przeglądania w urządzeniach mobilnych. Niektózy na przykład planują wakacje, przeglądająć oferty wczasów czy noclegów. Inni wykorzystują podróż do oglądania seriali czy filmów (widać to szczególnie w pociągach, na dłuższych odcinkach).

Taki widok nikogo nie dziwi

Taki widok nikogo nie dziwi

Są jeszcze audiobooki. Na ich korzyść przemawia fakt, że można ich słuchać bez względu na formę podróżowania – w przeciwieństwie do wcześniejszych sposobów, z tego mogą skorzystać nawet kierowcy. Baza audiobooków z dnia na dzień jest coraz większa i atrakcyjniejsza, obejmuje nie tylko książki, ale również popularne czasopisma (tygodniki czy miesięczniki). Ten sposób wykorzystania czasu w podróży ma coraz większe grono zwolenników i nie ma co się temu dziwić: na pewno rozwija i poszerza horyzonty.

To tylko niektóre sposóby, w jaki można wykorzystać czas w podróży. Ogromny wybór sprawia, że każdy z nas może indywidualnie, w zależności od własny upodobań uroizmaicić sobie podróże. Oczywiście warto o tym pomyśleć wcześniej i przygotować swoje urządzenie mobilne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *