Tags:

Największe atrakcje Kołobrzegu

Comment

Atrakcje
mewa

Wyjazd do Kołobrzegu łączy się z wieloma atrakcjami, jakich przy okazji pobytu w tym mieście można zakosztować. Przede wszystkim nie zapominajmy, że jedziemy nad morze. Wczasy nad morzem żądzą się swoimi prawami – przede wszystkim spędza się czas nad wodą. Chyba że nie potrafi się pływać albo jest się tak bardzo aktywnym, że chce się – poza pływaniem w morzu – robić też jeszcze inne rzeczy. Wakacje w Kołobrzegu zapewnią nam moc różnorodnych przeżyć, musimy tylko odkryć to miasto kawałek po kawałeczku.

Miłośnicy przyrody poza obserwacją zachwycającego Bałtyku, mogą też odnaleźć ciszę, spokój, a przede wszystkim cień (co przecież tak ważne jest podczas wakacji) w zespole parków kołobrzeskich, datowanym na przełom XIX i XX wieku. To wspaniały kompleks parkowy, w którym kwiaty pną się do góry i pięknie kwitną, a wszystko utrzymane jest w różnorodnych stylach: francuskich, angielskich i niezwykle zadbane. Inną atrakcją, którą bezwzględnie należy zobaczyć w Kołobrzegu, jest Złota Uliczka. Nie bez kozery porównuje się ją z ulicą o tej samej nazwie, znajdującą się w Pradze. Pięknie odremontowane przedwojenne kamienice, ukazują pełnię ornamentacji i dbałości o detale.

zobacz także inne atrakcje w Kołobrzegu

Do absolutnego zobaczenia jest też Wyspa Solna, z której czerpie się solankę i na jej podstawie destyluje sól – to dzięki temu w Kołobrzegu zaczynał się średniowieczny szlak solny. Dzięki solance Kołobrzeg jest również jednym z popularniejszych nadmorskich uzdrowisk. Jeżeli ktoś natomiast potrzebuje jeszcze więcej atrakcji, swoje wakacje nad morzem rozszerzyć może również o inne wyspy, ba, o chwilową chociaż wizytę w innym kraju. Z Kołobrzegu regularnie kursują promy między innymi na duński Bornholm – warto mieć to na względzie, kiedy planuje się wyjazd nad morze. Wtedy może być on jeszcze bogatszy w atrakcje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *