Noc Muzeów coraz bliżej

Comment

Atrakcje News
Noc_Muzeow_Wroclaw_2014

Europejska Noc Muzeów po raz pierwszy została zorganizowana w Berlinie w 1997 roku. Cztery lata później stała się imprezą ogólnoeuropejską, w której bierze udział aż 120 miast Europy. Zawsze w trzeci weekend maja muzea, galerie i instytucje kultury zapraszają zwiedzających na bezpłatne, nocne zwiedzanie..

Instytucji we Wrocławiu , które zapraszają na wydarzenia w Noc Muzeów ciągle przybywa. Wśród ostatnich propozycji jest m.in. Muzeum Motoryzacji Topacz, Mobilne Muzeum Psychologii, które proponuje przejażdżkę zabytkowym tramwajem, czy Galeria Neon Side.

To noc, podczas której nie warto spać – w sobotę 17 maja wrocławskie muzea, galerie, pracownie, domy kultury i inne placówki otwierają swoje drzwi przed zwiedzającymi. Wiele wydarzeń dziać się będzie na ulicach i placach, a wszystko to – uwaga: za darmo. Warto wspomnieć, że dla dzieci przygotowano osobny program zwiedzania wrocławskich muzeów czy galerii oraz liczne warsztaty, gry i zajęcia.

Okazuje się, że swoją propozycję na Noc Muzeów przygotowało też PKP Intercity. Kup jeden bilet, a podróż powrotna będzie gratis! Promocja obowiązuje od 16 do 17/18 maja na przejazdy do jednej z 15 miejscowości biorących udział w akcji. Jak skorzystać z oferty? Poprostu należy kupić bilet w 2 klasie na bezpośredni przejazd dowolnym pociągiem Twoich Linii Kolejowych (TLK) lub Express InterCity (EIC) do jednego z miast, w których organizowana jest Noc Muzeów. W czasie nocnego zwiedzania należy zgłosić się po stempel Muzeum, a z nim do kasy PKP Intercity po bezpłatną rezerwację miejsca w pociągu powrotnym.

Miłego zwiedzania!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *