Tags:

Wakacje z dzieckiem w Kołobrzegu

Comment

Rodzinne wczasy
dzieci-na-plazy

Wyjazd nad morze jest dla małych dzieci zawsze takim samym przeżyciem. Czegokolwiek byśmy nie mówili i jakkolwiek byśmy się nastawiali – nigdy nie przewidzimy do końca reakcji naszych pociech na morze. Zwłaszcza jeśli jadą nad nie pierwszy raz i jeśli nigdy wcześniej morza nie widziały. Rozpościerająca się niemal bez końca wielka woda, która faluje, huczy i hałasuje, będzie dla nich czymś niesamowitym, a pierwszego z nią zetknięcia z całą pewnością szybko nie zapomną.

Pamiętajmy przy tym, że dzieci są mniejsze od nas, a co za tym idzie – wszystko, cokolwiek je otacza, traktują jako ogromne. Nasz punkt widzenia jest już nieco inny. Im małe rzeczy wydają się duże, a duże – nieskończenie wielkie. Mając to na względzie, powinniśmy przygotować nasze dzieci na zetknięcie ze słoną wodą. Jeśli na przykład jedziemy do Kołobrzegu na wakacje, powiedzmy dziecku wcześniej, jak morze wygląda, czego się po nim mają spodziewać, żeby mogło się oswoić z myślą o nim. Pamiętajmy przy tym, że może się ono go bać – musimy wytłumaczyć, że jeśli tylko nie będzie samo do niego wchodziło, wówczas na pewno nic mu się nie stanie.

Wakacje z dzieckiem w Kołobrzegu dobrze jest spędzić w miejscach przeznaczonych dla dzieci. Bardzo ważny pod tym względem będzie dobór noclegu. Nie we wszystkich miejscach dzieci są mile widziane (bo sprawiają więcej hałasu niż dorośli, przynajmniej w teorii), inne natomiast są przystosowane niemal wyłącznie dla rodzin z dziećmi. Warto więc jechać na wczasy nad morze tam, gdzie nas chcą. Z prostej przyczyny – jeśli hotel czy też pensjonat jest przystosowany do przyjmowania dzieci, możemy mieć pewność, że nasze dziecko nie tylko będzie otaczało się zabawkami (bo takie zwykle są przygotowane w miejscach, w których szczególny nacisk kładzie się na przyjmowanie całych rodzin), ale też swoimi rówieśnikami. A to z pewnością spodoba się naszej pociesze. Nie będzie się przynajmniej nudzić.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *