Category Archives: wypoczynek nad morzem

Nad morzem w zimie

Video

Wyjazd nad morze w zimie bywa różnie postrzegany przez różne osoby. Oczywiście najmniej problemu z tym mają morsy, a więc osoby, które uwielbiają kąpiele w morzu o każdej porze roku, a szczególnie wtedy, kiedy jest chłodno. Im nie przeszkadzają ujemne temperatury, a nawet przybrzeżne fragmenty morza skute lodem. Wystarczy przecież znaleźć miejsce, w którym lód da się ubić i gotowe – można sobie popływać. Continue reading

Published by:

Red Bull Air Race w Gdyni

Najbliższy rok zapowiada się ciekawie dla miłośników lotnictwa. Szykują się imprezy, na których warto być.

Z pewnością warto zarezerwować sobie czas pod koniec lipca 2014 roku, a konkretnie mówiąc od 25 do 27 lipca. Właśnie wtedy odbędzie się Red Bull Air Race Gdynia 2014. To będzie największe Air Show w Polsce!

Continue reading

Published by:

Gdyńskie Muzeum Motoryzacji

Dziś nie lada gratka dla wszystkich miłośników motoryzacji. Jeśli będziecie kiedyś w Trójmieście (lub okolicach), koniecznie wybierzcie się do Gdyńkiego Mozeum Motoryzacji – to niezwykłe miejsce. To swoisty wehikuł czasu, dzięki któremu przeniesiecie się do przeszłości – a konkretnie mówiąc, do lat 20 ubiegłego wieku, aby podziwiać perełki motoryzacji z tamtych czasów.

Czym to miejsce różni się od innych tego typu? Na uwagę zasługuje fakt, że cała hala ekspozycyjna stylizowana jest na brukowaną uliczkę z lata 20 ubiegłego wieku – nawet sam bruk jest oryginalny, podobnie jak cegły.

Continue reading

Published by:

Weekend za 50% w Kołobrzegu

Wielkimi krokami zbliża się jesień, co nie oznacza, że można zrezygnować z podróży po kraju.

To dobry moment, żeby zaplanować wyjazd do Kołobrzegu. Dlaczego? Otóż jest już znana data najbliższej akcji organizowanej w mieście: Kołobrzeg za 50%. Odbędzie się ona w weekend 18-20.10.2013.

Celem akcji jest zainteresowanie turystów bogatą ofertą miasta i zachęcenie do odwiedzin również poza sezonem. Podczas weekendu można przenocować, zjeść, zrelaksować i wypocząć za połowę ceny!. Jak nie trudno się domyślić, największym zainteresowaniem cieszą się obiekty gastronomiczne i atrakcje turystyczne.

Continue reading

Published by:

Falowce – Gdańsk

Nazwa „falowiec” mało komu coś mówi. Tymczasem jeśli jedzie się do Gdańska, warto wiedzieć, co to takiego. To rodzaj budynku mieszkalnego – tak długiego, że sprawia on wrażenie, jakby się nigdy nie kończył. Zainteresują się nim nie tylko miłośnicy architektury czy ci, którzy z sentymentem wyłapują na polskich ulicach ślady poprzedniego systemu politycznego. To atrakcja dla każdego.

Falujące bloki budowane były w latach 60–70. na osiedlu Przymorze i jeden w Nowym Porcie. Najdłuższy budynek ma, bagatela, 860 metrów długości i obejmuje w jednej linii (pofalowanej, ale nieprzerwanej) aż 16 klatek schodowych. Doliczając do tego wysokość, rozkładającą się na 10 pięter, wyliczyć można w tym jednym ciągu betonu 1792 mieszkania. Monstrum znajduje się przy ulicy Obrońców Wybrzeża i rozmieszczone są wzdłuż niego trzy przystanki autobusowe. Kiedy się zatem do kogoś idzie, warto wiedzieć, przy którym wysiąść. To największy budynek w Polsce i jeden z największych w Europie. Prześciga go jedynie wiedeński Karl-Marx-Hof, mierzący 1100 metrów długości. Continue reading

Published by:

Katedra w Gdańsku Oliwie

Archikatedra Oliwska pw. Trójcy Świętej powstała w roku 1178, założona przez zakon Cystersów. Znana jest najbardziej ze swoich organów, wykonanych przez Jana Wilhelma Wulffa w XVIII wieku. To jednak nie jedyna jej atrakcja. Jadąc do gdańskiej Oliwy, warto zobaczyć o wiele więcej.

Na uwagę zasługuje już sam budynek. To potężny i do tego najdłuższy kościół w Polsce, niejednorodny stylistycznie – na przestrzeni lat przebudowywano go wielokrotnie, co odbiło się na ostatecznym jego wyglądzie. Najstarsze zachowane elementy pochodzą z XVI wieku – dach budynku wsparty jest na konstrukcji drewnianej, wykonanej dawnymi ciesielskimi metodami (oznacza to, że więźba dachowa nie zawiera ani jednego gwoździa). Podobnie zróżnicowane gatunkowo jest wnętrze katedry. Continue reading

Published by: